AMD 2019 yılında kendini yenilemeye ve gelişmeye devam ediyor

AMD bugün yaptığı açıklama ile 2019 yılında mobil cihazlar için geliştirdiği ilk ürünleri duyurdu. Ultra ince ve oyuncu laptoplarını güçlendiren 2. Nesil AMD Ryzen 3000 Serisi Mobil İşlemciler; ana akım laptopları hızlı ve verimli “Zen” çekirdeği ile güçlendiren AMD Athlon 300 Serisi Mobil İşlemciler; ana akım Chromebook’ları güçlendiren AMD Athlon 300 Serisi Mobil işlemciler. AMD 2. Nesil AMD Ryzen 3000 Serisi Mobil İşlemciler

Tüm bunlara ek olarak AMD, bu çeyrekten başlayarak oyuncuların, içerik üreticilerin ve meraklıların Radeon™ Grafikli AMD Ryzen™ İşlemciler tarafından güçlendirilen tüm sistemlere, en yeni GPU özelliklerini ve oyun iyileştirmelerini getirmek için Radeon™ Software Adrenalin yazılımını yüklemelerini sağlayacak.

AMD Kıdemli Başkan Yardımcısı ve İstemci Bilgi-İşlem Bölümü Genel Müdürü Saeid Moshkelani, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kullanıcılar mobil PC’lerin hem günlük işler hem de yüksek işlem gücü gerektiren deneyimleri karşılamasını bekliyorlar, biz de en yeni mobil işlemci ailemizle AMD olarak pazardaki tüm seviyelerde bunu sunuyoruz. Notebook kullanıcıları, yayın yaparken, oyun oynarken ya da işlerini daha hızlı bitirmek için en yeni modern özellikleri deneyimlemek istiyorlar. AMD, bu beklentileri yüksek hızlı performans, zengin grafikler ve uzun şarj ömrü ile karşılamaktan büyük mutluluk duyuyor.”

Nesil Ryzen Mobil İşlemciler: Ultraince Laptoplar İçin Dünyanın En Hızlı İşlemcisi

12nm üretim teknolojisi üzerine inşa edilen yeni AMD Ryzen™ 3000 Serisi Mobil İşlemciler, sınıfının en iyisi performansı, muhteşem eğlence deneyimi ve teknoloji harikası özelliklerinin yanında, rakiplerine göre büyüleyici performans geliştirmeleri de sunuyor.

Yeni AMD Ryzen mobil işlemciler şu özellikleri barındırıyor:

Wake on Voice, Modern Standby, akıcı PC oyunları ve 4K HDR Streaming yeteneği gibi eğlenceli ve ilgi çekici özellikler
10 saate kadar video oynatımı sunan pil ömrü
AMD Ryzen 7 3700U, medya düzenlemeyi Intel Core i7-8550U’dan %29’a kadar daha hızlı yaparken, and the AMD Ryzen 5 3500U ise web sayfalarını Intel Core i5-8250U’dan %14’e kadar daha hızlı yükleyebiliyor

Kullanıcılar, ilk 2. Nesil Ryzen Mobile ile güçlendirilen laptopları 1. Çeyrekten itibaren alabilecekler, ayrıca 2019 yılı boyunca yeni sistemler de piyasaya sürülecek. Bu yeni laptoplar, bu yıl içerisinde Acer, ASUS, Dell, HP, Huawei, Lenovo ve Samsung tarafından satışa sunulacak.

2019’un ilk çeyreğinde AMD, AMD.com üzerinden tüm Radeon Vega Grafikli Ryzen İşlemciler için düzenli Radeon Software Adrenalin güncellemeleri sunacak. Böylece yeni oyunlar ve özellikler, gelişmiş performans ve daha güçlü kararlılık için sık destek sağlanacak.

AMD aynı zamanda kullanıcılara daha fazla seçenek sunmak için “Zen” tabanlı Athlon Mobile işlemcileri de sunarak, mobil kullanımı neredeyse tüm bütçelere yaymayı mümkün kılacak. Bu ürünler de 2019’un başlarında piyasada olacak.

AMD 2. Nesil AMD Ryzen 3000 Serisi Mobil İşlemciler