Amazon Web Services kadın girişimcilerin önünü açmakta kararlı!

Amazon Web Services(AWS)Türkiye, 7 Mart Perşembe günü İstanbul’da, kadınların teknoloji alanındaki temsilini artırmanın ve Türkiye’de kadın girişimciliğini daha fazla teşvik etmenin yollarının görüşüldüğü bir etkinlik düzenledi. Yetersiz temsil edilen toplulukları, yeteneklerini geliştirmek ve iletişim ağları oluşturmak için bir araya getirmeyi hedefleyen etkinlik, bu toplulukların teknolojiyle ilişki içinde kalmasına katkı sağlayan AWS We Power Tech küresel programı çerçevesinde gerçekleştirildi. Amazon Web Services We Power Tech küresel programı

Etkinlik, Türkiye’nin ilk teknoloji lisesi Tink (Teknoloji ve İnsan Kolejleri)’in kurucusu Zeynep Dereli’nin, deneyimlerinden ve kendi girişimi Tink okulunda sunulan inovasyon ve teknoloji anlayışından yola çıkarak, Türkiye’de kadınların teknolojide temsilini artırmasının yollarından bahsettiği açılış konuşmasıyla başladı. Dereli’ye konuşmasında teknolojiye karşı duydukları tutkuyu ve teknoloji alanında ulaşmak istedikleri kariyeri aktaran kız öğrenciler de eşlik etti.

Panele Türkiye’dekigirişimci ve kurumsal şirketlerdeki üst düzey yönetici kadınlardan V-Count Ar-Ge Direktörü Esra Kayabalı, Foreks Genel Müdürü Serra Berkol, Insider Kurucu Ortağı ve CEO’su Hande Çilingir ve Armut Kurucu Ortağı Başak Taşpınar Değim’in yanı sıra Startups.watch Data Analisti Senem Deniz Sağıroğlu Ünsal katıldı. Konuşmacılar girişimlerini kurarken veya yöneticilik kariyerlerinde yaşadıkları deneyimleri paylaştı.

AWS ayrıca etkinlik sırasında, Türkiye’de bulut bilişim teknolojisini öğrenmeye yönelik kadınlara özel ücretsiz bir eğitim düzenleyeceğini duyurdu.“We Power Tech Day in the Cloud”isimli eğitim 18 Nisan’da AWS Türkiye yetkili eğitim iş ortağı Yönetim Akademi tarafından verilecek. Katılımcılar bir günlük eğitimde AWS bulut teknolojisinin temelleri hakkında bilgi edinebilecek. Bu eğitim ile kadınlara, kariyerlerinde ve bulut bilişim yolculuklarında sonraki adımları için destek sağlanmış olacak.

Amazon Web Services We Power Tech küresel programı