Millenicom internet kullanımı konusunda ebeveynleri rahatlatacak öneriler verdi

Türkiye’de internetle tanışma yaşı ikiye kadar düşerken ebeveynler başta şiddet içerikli ve müstehcen görüntüler, yabancılarla konuşma ve oyun bağımlılığı olmak üzere pek çok neden dolayısıyla endişe yaşıyor. Alternatif telekom sektörünün öncü şirketlerinden Millenicom, bu yıl 5 Şubat’a denk gelen Güvenli İnternet Günü (GİG) öncesinde, ebeveynlere çocuklarının internet kullanımına yönelik önerilerde bulundu. Alternatif telekom sektörünün öncü şirketlerinden Millenicom

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı (Günümüzdeki adıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı) tarafından 2017 yılında paylaşılan Türkiye’de Çocuklara Yönelik Koruyucu ve Önleyici Politikaları Değerlendirme Çalıştayı Raporu’na göre, internet erişimi iki yaşına kadar düştü. Dünyada da benzer bir tablo söz konusu.

İnternetle tanışma yaşı hızla düşerken ebeveynlerin çocuklarının güvenliğine yönelik endişeleri ise artıyor.

Çocuğunuzun internetle tanışma yaşını mümkün olduğunca ertelemeye, bunu sağlamak için yanında sürekli akıllı telefonunuzla veya bilgisayarınızla ilgilenmemeye özen gösterin.

Güvenli internet kullanımını sağlamak için öncelikle interneti tanıyor ve kullanabiliyor olmanız çok önemli.

Çocuğunuz internetle ilk olarak sizin yanınızda tanışmalı.

İnternete girilen bilgisayarın evin salonu gibi ortak bir alanda olmasına dikkat edin.

Çocuğunuzun davranışlarında bir farklılık görüyorsanız mutlaka konuşun. Bunun yanı sıra, rehber öğretmeniyle irtibata geçerek okuldaki davranışları hakkında bilgi alın.

Ücretsiz Güvenli İnternet Paketi ile yüksek koruma!
Elektronik Haberleşme Sektörüne İlişkin Tüketici Hakları Yönetmeliği gereğince tüm servis sağlayıcılar güvenli internet hizmetini ücretsiz olarak sağlıyor. Millenicom’un paylaştığı bilgilere göre, güvenli internet hizmetine herhangi bir kuruluma ihtiyaç duyulmadan, yalnızca abonelik için kısa mesaj (SMS) gönderilerek erişilebiliyor.

Alternatif telekom sektörünün öncü şirketlerinden Millenicom