Albaraka Türk’ün ‘Biyometrik İmza’sına En İyi Biyometrik Kullanım ödülü verildi

Katılım bankacılığında dijital dönüşümün Türkiye’deki öncüsü Albaraka Türk, “Biyometrik İmza” projesi ile, Fintech Future tarafından düzenlenen “Banking Technology Awards da “En İyi Biyometrik Kullanım” ödülüne layık görüldü. Albaraka Türk Biyometrik İmza Fintech Future Banking Technology Awards

Fintech Future tarafından düzenlenen ve dünyanın önde gelen bankalarının katıldığını “Banking Technology Awards töreni Londra’da gerçekleşti. Albaraka Türk adına bu anlamlı ödülü Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çetin aldı.

Albaraka Türk biyometrik imza projesi, Albaraka Garaj girişimi “Techsign” işbirliği ile hayata geçirildi.

Ödüle ilişkin düşüncelerini dile getiren Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çetin “Bankacılık sektöründe ilk olma özelliği taşıyan projelerimiz “Biyometrik İmza” ile uluslararası alanda aldığımız ödüllere layık görülmekten mutluluk duyuyoruz. “Dünyanın En İyi Katılım Bankası Olma” hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile teknoloji alanında aldığımız bu ödüller, Albaraka Türk ailesini hem motive ediyor hem de daha iyi ve başarılı işlere imza atmak bizi cesaretlendiriyor” dedi.

Albaraka Türk Biyometrik İmza Fintech Future Banking Technology Awards