Aktaş Holding’in Yapı Grubu’nda bulunan Ak-İzo Yalıtım Sistemleri, UzBuild’de yerini alacak

Aktaş Holding’in Yapı Grubu’nda bulunan ve EPDM membran üretiminde ülkemizin ilk ve lider üreticisi olan Ak-İzo Yalıtım Sistemleri, uluslararası arenaya gözünü dikti. Aktaş Holding Ak-İzo Yalıtım Sistemleri UzBuild gototechno

Sektörde ilk niteliği taşıyan renkli EPDM membran üretimi gerçekleştirdiklerini kaydeden Aktaş Holding CEO’su İskender Ulusay, “Lineflex markalı yeni geliştirdiğimiz kendinden yapışkanlı EPDM membran ile uygulama artık çok daha kolay olacak ve zamandan tasarruf sağlanacak” dedi.

25-28 Şubat tarihleri arasında Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te düzenlenecek olan UzBuild 21. Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı’nda, ileri teknoloji ve çevreci Lineflex markasıyla yer alacak olan Ak-İzo; fuar süresince Hall 4, G142 no’lu stantta ziyaretçilerini ağırlayacak.

İş potansiyelini artırma hedefi
Firma ve fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Aktaş Holding CEO’su İskender Ulusay, “AK-İZO Yalıtım Sistemlerinin ana faaliyet konusu, su izolasyonu için EPDM kauçuk esaslı membran üretimi ve satışı olup, buna ilaveten su izolasyonu için tamamlayıcı ürünler ve yenilikçi ses ve kimyasal bariyerler üzerine çalışmalarımız bulunmaktadır. 2020 yılında farklı coğrafyalardaki iş potansiyelimizi arttırmayı hedefliyoruz. Uluslararası fuar katılımları ile hem mevcut hem de yeni ürünlerimizi sektörle buluşturmayı hedefledik” dedi.

Uygulama kolaylığı ve zaman tasarrufu
Ak-İzo’nun yeni geliştirdiği ürünlerle ilgili bilgiler veren Ulusay, ”Lineflex markalı yeni geliştirdiğimiz kendinden yapışkanlı EPDM membran ile uygulama artık çok daha kolay olacak ve zamandan tasarruf sağlanacaktır. Ayrıca, uygulama tekniği gereği zamanla oluşan su izolasyon problemleri de ortadan kalkmış olacaktır. Özetle, kendiliğinden yapışan EPDM membran ile beklentileri yeniden belirlemiş olmayı hedefliyoruz. Bunun dışında; inovatif ürün geliştirme planlarımız arasında su izolasyonu için likit ürünler bulunmakta olup, özellikle çift kompenantlı çözüm önerimiz ön plana çıkmaktadır.”

Sektörde ilk renkli EPDM
“Uygulama kolaylığı ve hata olasılığının düşük olması ile inşaat sektöründe özellikle konut ve betonarme yapılarda tercih edilen bu ürüne, AK-İZO olarak inovatif bir yaklaşımla çok daha etkili, pratik ve kaliteli bir ürün geliştirme çalışması içerisindeyiz” diyen İskender Ulusay, “Bu ürün, çok kısa süre içerisinde püskürtme yöntemiyle uygulama noktasında kürlenen ve hem su hem ses izolasyonu sağlayabilen, çok uzun ömürlü, girilmesi zor uygulama alanlarında bile kolaylıkla uygulanabilen, yapı ve uygulamacı dostu bir üründür. Bu ürünümüzün de zaman ve işçilik maliyetlerinde büyük tasarruf sağlayacağını öngörüyoruz. Tüm bunların yanında, sektörde ilk niteliği taşıyan renkli EPDM membran üretimi gerçekleştiriyoruz. Bu anlamda, fuarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Aktaş Holding Ak-İzo Yalıtım Sistemleri UzBuild gototechno