Global akıllı sistemler sektörünün liderlerinden Advantech Türkiye’de ofisini açtı

Global akıllı sistemler sektörünün liderlerinden Advantech Co. Ltd. (TWSE Kodu: 2395), 3 Ekim tarihinde Advantech IoT Co-Creation Partner Konferansı’nı yüksek katılımla gerçekleştirdi. Ankara Taipei Ekonomik ve Kültürel Misyonu Temsilcisi Sn. Yaser Tai-Hsiang Cheng’in teşrifleri ve Tayvan Ticaret Merkezi İstanbul Direktörü Sn. Jimmy Chen’in katılımlarıyla Advantech Türkiye Açılış Seremonisi kurdele kesme töreniyle gerçekleştirildi. Advantech IoT Co-Creation Partner Konferansı Advantech Türkiye

Advantech’in Ortak Girişim sürecinin başlangıcından itibaren Türkiye ofisinin kuruluşunda önemli destekleri bulunan Ankara Taipei Ekonomi ve Kültür Misyonu Temsilcisi Sn. Yaser Tai-Hsiang Cheng, son bir yılda Türkiye’de karşılaşılan ekonomik zorluklara ve Tayvan kaynaklı yatırımı zorlaştıran olumsuz etkenlere rağmen ulaşılan bu önemli kilometre taşını takdire şayan bir başarı hikayesi olarak tanımlıyor. ”Tayvan hükumeti ülkedeki firmaları ve sanayi çevrelerini Türkiye’de yatırım yapmaya teşvik etme konusunda oldukça istekli.” dedi

Advantech Türkiye Genel Müdürü Cem Çelik, Advantech’in artan yerel gücüyle Türkiye’nin dijitalleşme sürecine öncülük eden önemli şirketlerden birine dönüştüğünü vurguluyor.

Güvenli ve Akıllı Şehir platformları geliştiren Türk teknoloji şirketi Proline’ın Akıllı Şehir Danışmanı Beril Kırcı, IoT çağında akıllı altyapıları en etkili biçimde yönetebilmek adına platformların ve cihazların birbirleri arasında kesintisiz ve sorunsuz iletişim kurabilmesinin kritik önemine dikkat çekti ve ekledi “Bütünleşik iş modelimizle IoT, Akıllı Şehir ve Dijital Dönüşüm projeleri oluşturuyor ve geliştiriyoruz. Advantech ile sistemlerimiz uyumlu olduğu için iş birliğimiz dahilinde alanımızda oldukça önemli hizmetler sağlayacağımızı öngörüyoruz.”. Ayrıca Advantech ve Proline arasında imzalanan Niyet Mektubu için düzenlenen seremoniye Proline CEO’su Mehmet Doğanyiğit ve Advantech’ten Vincent Chang katıldı.

Advantech Endüstriyel IoT Grubu Kıdemli Direktörü ve AInterCon Satış Genel Müdürü Vincent Chang, Advantech’in AIoT Co-Creation iş modelini ve IoT dönüşümünün üç fazını “Yazılım ve donanımı bütünleştiren çözümlere Endüstriyel Uygulamalar diyoruz. Endüstriyel Uygulamaları gerçekleştirmek için WISE-PaaS adını verdiğimiz, Kenar Zeka odaklı bir yazılım platformu sunuyoruz. Advantech’in hedefi Faz II’ye odaklanarak AIoT Ekosistemi’nde lider platform sağlayıcısı olmak” sözleriyle açıkladı.

Gömülü IoT Bölge Yöneticisi Sean Wang, Advantech’in sağlık, perakende, ulaşım gibi sektörlere özel tasarlanmış çözümleriyle, gömülü platform teknolojilerindeki yenilikçi yaklaşımını paylaştı. Advantech Kurumsal Yatırım Yöneticisi Tony Liu da, Endüstriyel Uygulamalar Co-Creation ve DFSI edinme süreçleriyle ilgili detaylarla birlikte Türkiye’de pazarın ihtiyaçlarına uygun bölgesel stratejik iş ortaklıkları kurmaya önem verdiklerini açıkladı. Advantech Türkiye Akıllı Fabrika ve Enerji Sektör Müdürü Alper Sertel, ProManage ARGE Direktörü Dr. Mustafa Can Öztürk’le kıymetli içgörüler içeren bir Yapay Zeka Söyleşisi gerçekleştirdi.

Advantech IoT Co-Creation Partner Konferansı Advantech Türkiye