ADATA, XPG SPECTRIX D80 RGB RAM ile tam bir hız makinesi haline geldi!

SPECTRIX D80 bellekler sıvı nitrojen soğutmalı bir sistem içerisinde hız aşırtmayla saniyede 5584MHz hıza ulaşmayı başararak bu alanda bir dünya rekoru kırdı. ADATA XPG SPECTRIX D80 RGB RAM gototechno haberi

Dünyanın önde gelen yüksek performanslı DRAM modülü ve NAND Flash depolama ürünleri üreticisi ADATA® Technology, yaptığı bir açıklama ile XPG SPECTRIX D80 RGB DDR4 bellek modüllerini hız aşırtma işlemiyle 5584MHz hızında çalıştırmayı başararak bu alanda bir dünya rekoru kırdığını duyurdu.

İkinci Kez Rekor Kırdı
SPECTRIX D80 geçen yıl haziran ayında 5531MHz hıza ulaşarak yine bir dünya rekoru kırmıştı. Bu seferki rekor denemesinde XPG SPECTRIX D80 bellekler, MSI MPG Z390I Gaming Edge AC anakart ve Intel Core i9-9900K işlemciyle birlikte kullanılırken sistemin soğutulması içinse sıvı nitrojenden faydalanıldı. Bu aynı zamanda 9. nesil Intel Core i9 işlemci kullanılarak kırılan ilk hız rekoru oldu.

Karma Soğutma, Üstün Performans

SPECTRIX D80 dünyanın sıvı-hava karma soğutmalı ilk RAM’leri olma özelliğini taşıyor. Bellek devresi üzerinde yer alan ısıyı dağıtıcı özellikteki malzemeler yanında alüminyum soğutucu ve sıvı soğutucudan faydalanan ürün hem soğutma hem de performans yönünden rakiplerinin önüne geçiyor.

Intel X299 ve AMD AM4/Ryzen platformlarını destekleyen ürün 2666MHz’den 5000MHz’e kadar geniş bir frekans aralığında üstün performans sunuyor.

ADATA XPG SPECTRIX D80 RGB RAM gototechno haberi