ADATA Ultimate SU750 2.51 SATA 6gb/s SSD modelini performans yükseltme hedefiyle üretiyor

Bilgisayarının performansını artırmak isteyen kullanıcılara en anlamlı yükseltme seçeneğini sunan Ultimate SU750 performansı ve kullanıcı dostu araçlarıyla öne çıkıyor. ADATA Technology Ultimate SU750 2.51 SATA 6gbs SSD modeli

27.02.2019 – Dünyanın önde gelen yüksek performanslı DRAM modülü ve NAND Flash depolama ürünleri üreticisi ADATA Technology, Ultimate SU750 2.51 SATA 6gb/s SSD modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni nesil TLC (Triple Level Cell) 3D NAND Flash yongalara ve performans ve güvenilirlik sağlayan birçok başka teknolojiye sahip olan SU750, sistemini güncelleyerek performans artışı elde etmek isteyen kullanıcılara yüksek okuma/yazma hızı vadediyor.

Hızlı ve Dayanıklı
3D NAND Flash yongalar kullanan Ultimate SU750, SLC Önbelleği sayesinde saniyede 550MB’a kadar okuma 520MB’a kadar ise yazma hızlarına ulaşabiliyor. Böylece kullanıcılar büyük boyutlu dosyaları saniyeler içinde kopyalayabiliyor, oyunları ve yazılımları çok hızlı biçimde çalıştırabiliyor. SSD’ler yalnızca hız değil, dayanıklılık ve kullanım ömrü gibi konularda da Hard Disk’lerden daha üstün. Herhangi bir mekanik parçası bulunmayan SU750 1500G/0.5ms şok ve titreşim direncine sahip. Daha yüksek dayanıklılık ve veri koruması sunan ürün sıradan bir HDD’ye göre daha sessiz çalışıyor ve daha az güç tüketiyor.

Migration Utility ile Tek Tıkla Taşınma
LDPC (Düşük Yoğunluklu Parite Kontrolü) hata düzeltme teknolojisi SU750 SSD’nin hataları bulup düzeltmesine imkân tanıyarak veri bütünlüğünü korumasını ve daha uzun kullanım ömrü sunmasını sağlıyor. Kullanıcılar SU750 satın alarak ADATA’nın SSD Toolbox ve Migration Utility yazılımlarına ücretsiz olarak sahip oluyor. SSD Toolbox kullanıcıların SU750 SSD’yle ilgili sürücü durumu, yıpranma ve kullanım ömrü gibi ayrıntılı bilgilere ulaşmasını ve SSD’nin durumunu görüntülemesine imkân veriyor.

Migration Utility ise kullanıcıların eski disklerini, işletim sistemi de dâhil olduğu haliyle SU750’ye kopyalamalarını sağlıyor. Böylelikle kullanıcılar herhangi bir veri kaybı yaşamadan ve hiçbir programı yeniden kurmak zorunda kalmadan hayatlarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

Mart ayı içerisinde avantajlı fiyatlarla piyasada olması beklenen ADATA Ultimate SU750 SSD hakkında daha fazla bilgi edinmek için adata.com/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

ADATA Technology Ultimate SU750 2.51 SATA 6gbs SSD modeli