ADATA Technology’nin 2 ürünü Red Dot Tasarım Ödülü kazandı

ADATA’nın performansıyla olduğu kadar tasarımıylarıyla da dikkat çeken ürünleri ödüle doymuyor. Geçen ay iF Tasarımda Mükemmeliyet Ödülü’nü kazanan SPECTRIX D80 DDR4 bellekler bu kez de dünyaca ünlü Red Dot tasarım ödülünü kazandı. ADATA Technology Red Dot Tasarım Ödülü gototechno

26.03.2019 – Dünyanın önde gelen yüksek performanslı DRAM ve NAND Flash depolama birimleri üreticisi ADATA Technology bugün yaptığı bir açıklamayla iki ürününün Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık görüldüğünü duyurdu. Şirket hem ADATA HD830 harici diski hem de XPG SPECTRIX D80 DDR4 bellekleri için ödül kazandı.

ADATA HD830 – Yok Etmek İmkânsız
Sağlamlık konusunda çıtayı epey yükselten HD830 harici disk, ABD Ordusu’nun dayanıklılık standardı olan MIL-STD-810G 516.6’nın gerekliliklerini karşılıyor. Dayanıklı silikon koruyucular, şok emici iç kaplama ve diskleri sıkıca yerinde tutan disk yuvasından oluşan üç katmanlı koruma, ürüne 1.22 metreye kadar yüksekliklerden düşmelere karşı bile dayanıklılık sağlıyor. HD830’un sağlam alüminyum gövdesi yalnızca düşmelere ve şiddetli darbelere değil, 3000 kiloya kadar basınca karşı da ürünü koruyor.

HD830’un güçlü alüminyum gövdesi fırçalanmış metal dokuya sahip oluklu tasarımıyla dayanıklılığını şık bir görünüşle birleştiriyor. Kullanıcılarına yüksek veri güvenliği yanında geniş kapasite de sunan ürün 5TB’a kadar çıkan depolama seçenekleriyle geliyor.

Hava-Sıvı Karma Soğutmalı İlk RAM
ADATA’nın geçen yıl kullanıcıların beğenisine sunduğu XPG SPECTRIX D80 dünyanın ilk sıvı-hava hibrit soğutmasına sahip bellekleri olma özelliğini taşıyor.

Yüksek Hız Aşırtma Performansı
Kendi sistemini toplamak isteyen kullanıcılar ve overclock meraklıları düşünülerek üretilen SPECTRIX D80, 2666MHz ila 4133MHz arasında geniş bir frekans aralığında çalışabiliyor. AMD AM4/ Ryzen ve Intel X299 platformlarını destekleyen ürün aynı zamanda Intel® XMP (Extreme Memory Profile) 2.0 desteği de sunuyor. Böylece kullanıcıları çeşitli BIOS ayarlarını tek tek elle ayarlama zorunluluğundan kurtararak hızlı ve kolay hız aşırtma yapmaya imkân tanıyor.

ADATA Technology Red Dot Tasarım Ödülü gototechno