CES 2019’da boy gösteren firmalardan biride Yeni Chromebook ile Acer oldu

Acer’ın Radeon Grafikli Çok Yönlü AMD A-Serisi İşlemcilere Sahip İlk Chromebook Modeli Chromebook 315, 15,6 inç IPS ekranı ve 10 saatlik pil ömrüyle dikkat çekiyor. Acer’ın Radeon Grafikli Çok Yönlü Chromebook bilgisayarı

10 saatlik pil ömrü sayesinde tüm gün iş, ödev ve eğlence için kullanılabiliyor. Klavyeyi çevreleyen yukarı dönük hoparlörlerin sunduğu etkileyici ses kalitesi, geniş ekranla bir bütün oluşturarak yoğun bir eğlence deneyimi sunuyor. Acer Chromebook 315’in yan taraflarında bulunan iki adet USB 3.1 Type-C girişi sayesinde şarj, veri aktarımı ve ekran bağlamak kolaylaşıyor.

Acer Chromebook 315, üstün performansa ek olarak iş ve okul için üretkenliği artıran Full HD 15,6 inç IPS ekrana sahip. Video yayınlarını, internet üzerindeki oyunları ve uygulamaları canlı görüntülerle sunan ekran, dokunmatik ve dokunmatik olmayan model seçenekleriyle geliyor (CB315-2HT/CB315-2H).

“15,6 inç Chromebook, Acer Chromebook serisinin mihenk taşlarından biri oldu.” diyen Acer Inc. BT Ürünleri İş Birimi Kurumsal ve Dönüştürülebilir Dizüstü Bilgisayarlar Genel Müdürü James Lin, sözlerine şöyle devam etti: “Acer Chromebook 315; 15,6 inç boyutunda dev ekran, harika hoparlörler ve şık tasarım gibi serinin temel özelliklerini üzerinde taşıyor. Şimdi, sayısı her geçen gün artan ve birçok öğrenci, aile ve kurumsal kullanıcının alıştığı Chrome ve Android™ uygulamalarını zahmetsizce çalıştırabilen AMD işlemciler ve Radeon grafiklere de yer veriliyor.”

Radeon Grafikli Güçlü AMD A-Serisi İşlemciler ile Aynı Anda Çok Sayıda İşlem
Radeon grafikli 7. Nesil AMD A-Serisi işlemcilerle donatılan Acer Chromebook 315; iki ayrı yapılandırmayla hızlı ve verimli kullanım imkanı sunuyor. Yapılandırma seçenekleri arasında, yonga üzerine sistem tasarımlı AMD A6-9220C APU ve A4-9120C APU kullanan modeller bulunuyor. Acer Chromebook 315 ayrıca eğlence, üretkenlik, bağlantı ve daha fazlası için Google Play™’deki milyonlarca Android uygulamasını da destekliyor.

“AMD’nin ürün portföyünü AMD destekli Chromebook modelleriyle genişletmekten gurur duyuyoruz.” diyen AMD İstemci Bilgi İşlem Bölümü Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Saeid Moshkelani, sözlerini şöyle sürdürdü: “AMD A-serisi işlemcilerden güç alan yeni Acer Chromebook 315, tüketicilerin daha kısa zamanda daha fazla şey yapmasına olanak tanıyarak en iyi Chromebook deneyimlerinden birini yaşatacak. Google ve Acer ile yaptığımız iş birliği sayesinde, AMD destekli Chromebook’lar birinci sınıf eğlence ve üst düzey üretkenlik özellikleri sunmalarının yanı sıra Chromebook sınıfının en iyi tasarımına sahipler.”

Kristal Netliğinde Ses ve Görüntü
Kullanıcılar daha fazla ekran alanı ve aynı anda birden fazla sekme ve uygulama açma imkanı sayesinde üretkenliklerini koruyor. IPS ekranla elde edilen 178 derece izleme açısı sayesinde ise slayt gösterilerini kolayca sunabiliyor, içerik ve hatta video görüşmeleri paylaşılabiliyor. HD web kamerası, 88 derecelik görüş açısıyla grup halindeki kişileri de kapsayabiliyor. Bunlara ek olarak, HDR görüntüleme ve dahili mikrofon sayesinde hem ses hem de görüntü kristal netliğinde sunuluyor.

Acer Chromebook 315’in klavyeyi çevreleyen iki adet yukarıya dönük hoparlörü net ve kaliteli ses veriyor. Yüksek tanımlı seslere destek veren hoparlörler, daha geniş ses seviyesi ve frekans aralığı sunuyor.

Mükemmel Bağlantı Seçenekleri, Şık ve Taşınabilir Tasarım
Acer Chromebook 315’in tasarımı zengin bağlantı seçeneklerine de yer ayırıyor. Üründe 2×2 MIMO teknolojisini kullanan hızlı WiFi 802.11ac kablosuz bağlantı özelliği bulunuyor. Kullanıcılar Bluetooth 4.2, iki adet USB 3.0 girişi ve kombo kulaklık ve hoparlör jakı ile çevre birimlerini bağlayabiliyor.

Ebeveynler için Kolay Paylaşım ve Yönetim
Yeni Acer Chromebook 315 yalnızca kullanım kolaylığı sunmakla kalmıyor ayrıca birden fazla kullanıcıyla kolayca paylaşılabiliyor. Kullanıcılar Gmail, Google Docs, uygulamalar, eklentiler, yer imleri ve daha fazlasına erişmek için Google hesaplarına giriş yapabiliyor.

Chromebook’larda bulunan yeni Family Link uygulaması sayesinde ebeveynler, interneti keşfeden çocukları için kolaylıkla dijital kurallar koyabiliyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik
Acer Chromebook 315, dokunmatik (CB315-2HT) veya dokunmatik olmayan (CB315-2H) ekran seçeneklerine sahip modeller halinde, 8 GB’a kadar RAM ve 32 GB eMMC depolama özellikleriyle piyasaya çıkacak. Yeni seri, Şubat ayında Kuzey Amerika’da 279,99 $’dan ve Nisan ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 349 €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Acer’ın Radeon Grafikli Çok Yönlü Chromebook bilgisayarı