Dünyada hızla büyüyen oyun espor’da gelişmek için önemli ipuçları!

Tüm dünyada milyar dolarlık değer yaratan, oyuncu ve taraftar sayısı popüler spor dallarıyla yarışacak kadar büyüyen espor, Türkiye’de de hızla gelişmeye devam ediyor. Bireysel veya takım olarak oynanabilen ve son derece çekişmeli geçen rekabetlere sahne olan espor arenasında mücadele eden oyuncular da adlarından çokça söz ettiriyor. Acer, oyun tutkunlarının becerilerini daha da geliştirebilmeleri için uluslararası profesyonellerden bazı ipuçlarını bir araya getirerek şampiyonlar gibi oyun oynayabilmek isteyenlere bir öneri listesi hazırladı. Rakiplerinin önüne geçmek isteyen oyun tutkunları, bu tavsiyelere kulak vererek becerilerini geliştiriyor ve mükemmele bir adım daha yaklaşıyor. Acer Predator serisi monitör espor GameView gototechno

Mükemmele ulaşmak antrenmanla mümkün
Acer’ın dikkat çektiği konuların başında, pratik yapmanın önemi geliyor. Söz konusu bir video oyunu olduğu için antrenman yapmanın gereksiz olduğunu düşünenler yanılıyor. Klasik sporlardaki mantıkta bedensel bir antrenman olmasa da becerilerin geliştirilmesi için pratik yapmak büyük önem taşıyor. Yoğun antrenmanlarda gözlerin aşırı yorulabileceği düşüncesi ise VisionCare teknolojilerine sahip monitörlerle tarih oluyor. Zira bu teknoloji uzun süreli antrenmanlarda oyuncuların gözlerinin yorulmasını önlerken, onların mücadeleye her zaman hazır olmasını sağlıyor.

Genelde oyun kılavuzunda yer alan bu bilgileri öğrenmek kadar bu hareketlerin monitördeki hızı da başarıya giden yolda büyük role sahip. Düşük giriş gecikmesi oyunlarda daha hassas kontrol sağlıyor.

Hatalardan Ders Al
Şampiyonlar gibi oyun oynamanın ve mücadeleye her zaman hazır olmanın altın kurallarından biri de sabırlı olma, sinirlenmeme ve yapılan hatalardan ders çıkarma bakış açısına sahip olmak. Oyun içerisinde en yüksek seviyeye çıkma başarısını göstermek kadar en düşük seviyeye geri dönüp tekrar başlamaktan korkmamanın da önemli bir kazanım olduğuna dikkat çeken Acer, yeni başlayanlara ve bir profesyonel gibi oyun oynayabilmek isteyenlere, diğer spor dallarında olduğu kadar çok vakit ayırmalarını öğütlüyor. Öte yandan, espor donanımlarının tamamında olduğu gibi kullanılan monitörün teknik özellikleri ve sahip olduğu teknolojiler de oyuncuların becerilerini geliştirmesine katkı sağlıyor.

Acer Predator serisi monitör espor GameView gototechno