Acer Bulut Teknolojileri akıllı sistem tedarikçileriyle güç birleştiriyor

Acer Bulut Teknolojileri, sistem entegratörleri ve yönetilen hizmet sağlayıcılarına yönelik bir cihaz yönetim platformu olan Being Cihaz Yönetimini (BDM – Being Device Management) duyurdu. BDM, sayısı giderek artan entegre kurumsal IoT cihazlarının yönetim ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hedefliyor. Acer Bulut Teknolojileri Axiomtek NEXCOM IBASE Shuttle AOPEN

Acer Bulut Teknolojileri, perakende, sağlık ve ulaşım gibi birçok farklı sektöre çok yönlü bir cihaz yönetim platformu sunmak için akıllı sistem tedarikçisi Axiomtek, NEXCOM, IBASE, Shuttle ve AOPEN ile güçlerini birleştirdi. Acer Bulut Teknolojileri ve iş ortakları, sistem entegratörlerinin maliyet tasarrufu yapmalarına ve otomatik yazılım tedariği, uzaktan hata giderme ve daha fazlası gibi özelliklerle operasyonel verimi artırmalarına yardımcı olmayı planlıyor.

Acer Bulut Teknolojileri Başkanı Maverick Shih, “Acer bu yeni ve yüksek entegrasyonlu dönemde ortaya çıkan cihaz yönetimi sorunlarını çözmek için hizmet odaklı ve bulut tabanlı teknolojilere sahip bulut çözümleri geliştiriyor. Being Cihaz Yönetimi ile daha iyi operasyonel verim ve cihaz kontrolü için merkezi bir yönetim portalı sağlıyoruz.”

Kapsamlı Bir Cihaz Yönetim Platformu
Sistem entegratörleri ve hizmet sağlayıcılar BDM sayesinde her sayıda cihazı merkezi bir yönetim portalı ile uzaktan yönetip kontrol edebilecek. BDM’in geniş kapsamlı merkezi bulut cihaz yönetim hizmetleri, birden fazla işletim sistemiyle (örn. Windows, Android veya Linux) çalışmak zorunda olmanın getirdiği zorlukları ve maliyetleri ortadan kaldırıyor.

İlk Sürümler Dijital Bilgilendirme Uygulamalarına Odaklandı
Esnek bir yönetim platformu olan BDM, bilgi teknolojileri (BT) ve operasyonel teknolojilerin (OT) bir kombinasyonu şeklinde geliştirildi. Çözüm; dijital bilgilendirme, satış noktası sistemleri, havalimanı bilgi noktaları ve daha fazlası gibi farklı cihaz uygulamalarına uyum sağlayabiliyor.

Acer Bulut Teknolojileri Axiomtek NEXCOM IBASE Shuttle AOPEN