TOFAŞ İHRACAT RAKAMLARI GELECEK YIL UÇUŞA GEÇER! 2025 Tofaş üretimi modeller hangileri oldu?

TOFAŞ İHRACAT RAKAMLARI GELECEK YIL UÇUŞA GEÇER! 2025 Tofaş üretimi modeller hangileri oldu? 2025 Tofaş üretilecek modeller.

GEELY EN SONUNDA GELDİ! Gümbür gümbür geliyorlar!

Bursa’daki Tofaş Fabrikası’nda tarihi değişim yaşanıyor. Bu yılın sonunda başlayacak değişimle birlikte ihracat ve üretim rakamları konusunda Tofaş dünyanın en önemli üreticilerinden biri olacak. Stellantis Grubu’nun 2025 planında Tofaş için altın bir sayfa açılmış durumda. Gelelim bu konunun detaylarına.

Stellantis ve Tofaş kararları hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz yıl açıklanmıştı. Bu açıklamayla birlikte Türkiye’nin en çok satan sıfır kilometre otomobili, Türkiye’nin en çok satan SUV modelinin üretiminin bitiş tarihleri de belli olmuştu. Tofaş KAP açıklamasında Fiat Egea Ailesinin üretiminin uzatılmış tarih olarak 2025 yılının sonunda biteceği açıklanmıştı. Bununla birlikte Tofaş Bursa Fabrikası’nda üretilen Fiat Doblo’nun üretimi geçtiğimiz Temmuz ayından itibaren, Fiat Fiorino’nun üretimiyse bu yılın sonundan itibaren bitiyor. Bunun yerine K0 projesi olarak açıklanan orta boy hafif ticari araç üretimine geçilecek. İşte bu değişim bu yılın sonunda başlıyor. 2025 yılında Tofaş tarafından üretilecek ve tüm pazarlara gönderilecek olan modellerse şunlar olacak: Fiat Scudo, Opel Vivaro, Citroen Jumpy ve Peugeot Expert. Orta boy hafif ticari araç üretimine başlayacak olan Tofaş’ın bu modelleri İngiltere pazarı için Vauxhall ismi altında da üretilecek.  Küçük araçların üretimini bitirecek olan Tofaş artık daha büyük hafif ticari araçları Stellantis için üreten bir dev olacak. Keşke bu modellerin yanına Türkiye pazarında da ön plana çıkacak bir otomobil üretimi yapılabilse.

2024 model elektrikli Renault Megane fiyat listesi açıklandı! 2023 modeline göre ne kadar pahalı?

Araba Habercisi Dergisi ŞUBAT sayısında neler var?

2024 0 km otomobil pazarında yeni yıl yeni markaların yılı olacak.

BYD planları değiştirdi Türkiye’de hibrit satmaya hazırlanıyor. İşte BYD SEAL U PHEV.

Citroen C5 Aircross kompakt SUV iddiasını bu yeni hibrit ile artırdı!

JAECOO J7 yoldan çıkaracak. Chery’nin alt markası Jaecoo Türkiye’de satışa çıkmak için gün sayıyor.

Lexus LBX yollara çıkmaya hazırlanıyor! En ucuz Lexus olarak satışa sunulacak.

Ralli parkurlarından yollara çıktı! Karşınızda Toyota GR Yaris!

Bahar 2024 sayısında dolu dolu bir dergi için hazırlıklarımız tam gaz devam ediyor.

2025 Tofaş üretilecek modeller.

2025 Tofaş üretilecek modeller

2025 Tofaş üretilecek modeller.