YEPYENİ VW TIGUAN SATIŞA ÇIKMAK İÇİN GÜN SAYIYOR! Tiguan hiç bu kadar iddialı olmamıştı!

YEPYENİ VW TIGUAN SATIŞA ÇIKMAK İÇİN GÜN SAYIYOR! Tiguan hiç bu kadar iddialı bir SUV olmamıştı! 2024 Volkswagen Tiguan Yeni.

GEELY EN SONUNDA GELDİ! Gümbür gümbür geliyorlar!

Volkswagen, Tiguan’ın üçüncü neslinin Türkiye’de satışa sunulmasına artık sayılı günler kaldı. 2024 VW Tiguan modeli Türkiye’de yılın ilk çeyreğinin sonlarında satışa sunulacak. Yani Mart ayında yeni VW Tiguan Türkiye yollarına çıkacak.

Bu arada Yeni Tiguan’ın ön satışları Avrupa’da başladı. Tiguan’ın 96 kW (130 PS) 48 V hafif hibrit baz versiyonu Almanya’da 36.600 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Eğer bu motor seçeneğini Volkswagen Türkiye getirirse günün şartlarına göre en uygun fiyatlı kompakt SUV modellerden birisi olur. Neyse, fiyat tahmini yapmaya başlayalım. Almanya’da vergiler dahil 36 bin 600 Euro olan fiyatı vergi çıkıldıktan sonra 30 bin Euro civarında oluyor. Basit bir hesapla Türkiye satış fiyatı 1,9 ile 2 milyon TL arasında olur gibi görünüyor. Eğer bu şekilde gelirse Türkiye’de satılan birçok SUV model ile benzer bir fiyatta olacak ve avantajını fazlasıyla artıracaktır.

YENİLENEN OCTAVIA NE ZAMAN SATILACAK? Yüce Auto Skoda resmi açıklamayı yaptı! İddialı geliyor!

Dış tasarımında olduğu gibi Tiguan’ın iç mekanı da tamamen yeni bir konsept ve tasarıma sahip. Volkswagen markasının elektrikli modellerinin tasarımına benzer bulduğum Tiguan’ın geçmiş nesillere göre biraz daha farklı bir tasarımı var. Bunun yerine modelin ismine yakışır bir şekilde elektrikli model ailesine benzetmek yerine Tiguan’a kendine has bir tasarım yapılabilirdi. Yalnızca otomatik şanzımanla satışa sunulacak olan Yeni Volkswagen Tiguan’da tanıdığımız TSI ve TDI motorlar satışa sunulacak. Bunlara hafif hibrit seçeneği de eşlik edecek. Tiguan bence en büyük şovunu şarj edilebilir hibrit PHEV ile yapacak. İlk açıklanan bilgilere göre PHEV Tiguan 100 kilometreye varan bir elektrikli sürüş menzili sunacak. Bu benim 3 günlük ihtiyacımı rahatlıkla karşılayacak bir menzil. Benzinli motora da sahip olduğu için menzilinin bitmesi gibi bir sıkıntısının olmaması da büyük bir artı olacak. Bu model Türkiye’de satışa sunulabilir ama fiyatı çok yüksek olacaktır.


YENİLENEN OCTAVIA NE ZAMAN SATILACAK? Yüce Auto Skoda resmi açıklamayı yaptı! İddialı geliyor!

Araba Habercisi Dergisi ŞUBAT sayısında neler var?

2024 0 km otomobil pazarında yeni yıl yeni markaların yılı olacak.

BYD planları değiştirdi Türkiye’de hibrit satmaya hazırlanıyor. İşte BYD SEAL U PHEV.

Citroen C5 Aircross kompakt SUV iddiasını bu yeni hibrit ile artırdı!

JAECOO J7 yoldan çıkaracak. Chery’nin alt markası Jaecoo Türkiye’de satışa çıkmak için gün sayıyor.

Lexus LBX yollara çıkmaya hazırlanıyor! En ucuz Lexus olarak satışa sunulacak.

Ralli parkurlarından yollara çıktı! Karşınızda Toyota GR Yaris!

Bahar 2024 sayısında dolu dolu bir dergi için hazırlıklarımız tam gaz devam ediyor.

2024 Volkswagen Tiguan Yeni.

2024 Volkswagen Tiguan Yeni

2024 Volkswagen Tiguan Yeni.