HAVAL sessiz sedasız Türkiye’de mi? Great Wall Motors’un markası HAVAL Türkiye yollarında görüldü!

HAVAL sessiz sedasız Türkiye’de mi? Great Wall Motors’un markası HAVAL Türkiye yollarında görüldü! 2024 Haval Türkiye Cool Dog.

GEELY EN SONUNDA GELDİ! Gümbür gümbür geliyorlar!

Bu markayı, daha doğrusu Great Wall Motors’un adını geçtiğimiz hafta fazlaca duyduk. Türkiye’de üretim yapma kararlarını askıya aldılar gibi açıklamalarla Great Wall Motors karşımıza çıktı. Ne zaman üretim yapacağız dediler, ne zaman askıya aldılar gerçekten bir fikrim yok. Ancak Çin’in en büyük üreticilerinden biri olan Great Wall Motors’un önemli modelini Türkiye’de gören arkadaşlarım oldu. Yollarda dolaşırken karşılarına çıkan araçsa markanın en önemli modellerinden biri olan Haval Cool Dog oldu.

Kompakt sınıfta yer alan Haval Cool Dog dikkat çekici bir tasarıma sahip olan araçlardan biri. Siz aklınıza getirmeden yazayım: Elektrikli bir kompakt SUV değil. Chery modellerinde olduğu gibi 1.5 litrelik turbo benzinli bir motor seçeneğini kullanıyor. 1.5 litre dört silindirli turbo benzinli motor kullanan araçta bu motora 7 ileri oranlı DCT şanzıman eşlik ediyor. 182 HP güç ve 275 Nm tork üreten motor, 7 ileri DCT şanzıman kombinasyonu önden çekiş ya da 4×4 olarak tercih edilebiliyor.

Ancak bu model şimdilik Avrupa pazarlarında bulunmuyor. Bazı Avrupa ülkelerine baktığım zaman JOLION, JOLION HEV, H6, H6 HEV ve DARGO isimli modellerin satışa sunulduğunu görüyorum. Sadece SUV modeller satan HAVAL markasında fiyatlar KDV dahil 20 bin Euro’dan başlıyor. Umarım arkadaşlarımın gördüğü bu durum gerçek olur ve HAVAL markası karizmatik modelleriyle Türkiye’de de satışa sunulur. Elektrikli olmayan (HEV) seçeneklerin dışında kalan tüm modellerde sözünü ettiğim motor ve şanzıman kombinasyonu görev yapıyor.

2024 model Volkswagen T-Roc ve Taigo fiyat listesi resmen açıklandı! İşte 2024 model VW fiyatları!

Araba Habercisi Dergisi ŞUBAT sayısında neler var?

2024 0 km otomobil pazarında yeni yıl yeni markaların yılı olacak.

BYD planları değiştirdi Türkiye’de hibrit satmaya hazırlanıyor. İşte BYD SEAL U PHEV.

Citroen C5 Aircross kompakt SUV iddiasını bu yeni hibrit ile artırdı!

JAECOO J7 yoldan çıkaracak. Chery’nin alt markası Jaecoo Türkiye’de satışa çıkmak için gün sayıyor.

Lexus LBX yollara çıkmaya hazırlanıyor! En ucuz Lexus olarak satışa sunulacak.

Ralli parkurlarından yollara çıktı! Karşınızda Toyota GR Yaris!

Bahar 2024 sayısında dolu dolu bir dergi için hazırlıklarımız tam gaz devam ediyor.

2024 Haval Türkiye Cool Dog.

2024 Haval Türkiye Cool Dog

2024 Haval Türkiye Cool Dog.