Chery Türkiye fiyatları ne zaman açıklayacak? Satış nerelerde olacak? Kaç tane gelecek?

2023 Chery fiyat listesi tahmini
2023 Chery fiyat listesi tahmini

Chery Türkiye fiyatları ne zaman açıklayacak? Satış ne zaman başlıyor? Resmi açıklama yapıldı! 2023 Chery fiyat listesi tahmini.

Instagram Hesabımız

Chery modellerinin Türkiye’de ne zaman satılmaya başlayacağı açıklandı. Chery modellerinin kaç para olacağı da aynı zamanda belli olacak. Bunun yanında Yetkili Satıcılar / Bayileri de aynı tarihte açıklanmış olacak.

Chery Türkiye tarafından bana gönderilen davet mektubuyla birlikte beklenen o tarih belli oldu: “Chery’nin Türkiye satış başlangıcı ve ana ürün lansmanı, 21 Mart 2023 Salı günü İstanbul’da gerçekleştirilecektir.” Son yapılan açıklamayla birlikte Chery Türkiye ile ilgili tüm detayların Salı günü saat 15.30’da belli olacağı da ortaya çıktı. Yüksek adetlerde getiriyorlarsa 0 km araba bulunmama sıkıntısının çözümüne katkı sağlar.

Türkiye’de satışa yeniden başlayacak olan Chery markası bu kez kendi yönetimiyle pazarda yer alacak. Yapılacak bu toplantı sırasında yıllık satış hedefleri, yani Türkiye’ye kaç tane Chery geleceği de belli olmuş olacak.

Chery Türkiye’de ilk etapta OMODA 5, TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO modellerini satışa sunacak. Her üç model de Chery tarafından geliştirilen üçüncü nesil ACTECO serisi 1.6 TGDI motorla donatılmış durumda. Motor, maksimum 197 HP maksimum güç ve 290 Nm maksimum tork üretiyor. Bu motor seçeneğine GETRAG 7DCT şanzıman eşlik ediyor. Bu modellerin satışa sunulmasının ardından Chery ailesinin diğer modelleri de Türkiye pazarında satışa çıkacak.

Fiyatları tahmin etmek gerekirse 850 bin TL gibi bir başlangıç fiyatı ve 1.300.000 TL’yi bulan bir aralık olmasını bekliyorum. Rekabet gücü için fiyatlandırmaları bu markanın geleceğinde çok önemli bir rol oynayacak.

Yerli Otomobil TOGG ön sipariş süreci, bayiler ve servislerle ilgili tüm bilgiler burada!

2023 Chery fiyat listesi tahmini.

2023 Chery fiyat listesi tahmini