Yeni Renault Austral Türkiye’de ne zaman satılacak? Kadjar’ın devamı Austral iddialı bir SUV olmuş!

2022 Renault Austral tanıtıldı.
2022 Renault Austral tanıtıldı.

Nedir bu Austral? Hangi modelin devamı? Hangi sınıfta? Türkiye’de ne zaman satılacak? İşte Yeni Renault Austral! Renault markasının yeni SUV atağı bu modelle başladı! Renault kompakt SUV defterinde Kadjar dönemini kapattı. Austral yıl sonunda geliyor! 2022 Renault Austral tanıtıldı.

Instagram Hesabımız

Yeni Renault Austral’ın dikkat çekici silüetinin üzerindeki perde kalktı. Ayrıca Renault tasarım Direktörü Gilles Vidal, Renault’nun yeni SUV modelinin tasarımına ışık tuttu.

Gilles Vidal, C-Segment SUV modeli yeni Renault Austral’ı “Zarif ve Teknolojik” olarak tanımlıyor. Ayırt edici ve karakteristik unsurlarını kullanarak, modern ve ince detaylara sahip bir araç oluyor.

Tasarımcılar, pek çok kullanıcıyı SUV modellere çeken gövde oranları, çıkıntılar gibi temel özellikleri kullanmış. Daha kaslı ve belirgin omuz hatlarına odaklanmışlar. Ortaya çıkan araç, güçlü ve özgün bir karaktere sahip. Ama hala SUV dünyasının bir parçası olmaya devam ediyor. Keskin, atletik ve modern tasarımıyla yeni Renault Austral, çevik olduğu kadar güç hissi de veriyor. Bununla birlikte araç gövde orantıları ve detaylarıyla dikkat çekiyor.

Özetlemek gerekirse Renault araçlarının tasarımı yeni bir döneme giriyor. Çamurlukların üzerinden geçen çizgiler, otomobilin profiline güçlü ama aynı zamanda zarif bir hat kazandırıyor. Austral’ın güçlü, dinamik çizgileri, Renault’nun yeni tasarım dilini yansıtıyor. 

Fiat Egea Cross modelinin fiyat listesi nasıl? Egea Cross kaç paraya satılıyor?

Renault Tasarım Direktörü Gilles Vidal Renault Austral’in dinamik ve şık bir tasarım sunduğunu söylüyor. “Yeni modelimizde kalite ilk bakışta hissediliyor. Gövde yüzeyindeki kalite hissini güçlendirmek için akıcı hatları geliştirdik” dedi.

Austral gövdenin alt kısmı boyunca uzanan net ve belirgin kıvrımla özgün bir görünüm sergiliyor. Örneğin aracın önüne doğru akan açılı hatlar silüete dinamik bir karakter kazandırıyor. Bu nedenle daha önce kullanılan statik bir şekilde yere paralel uzanan geleneksel çizgilerden farklılaşıyor. Başka bir deyişle Austral sanki hareketsizken bile hareket ediyormuş ve ileriye doğru atılıyormuş gibi görünüyor.

MODERN VE TEKNOLOJİK BİR SUV

Ayrıca ön ve arka aydınlatmalar yeni Austral’daki teknolojik özelliklerden bazıları olarak öne çıkıyor. İki büyük C-şeklindeki stop lambası otomobilin logosuyla iddialı bir şekilde bütünleşiyor. Ön tasarım, göz alıcı farlar ve ön ızgarayla benzerlik sergiliyor. İlk olarak Renault Mégane E-TECH Electricte kullanılan mikro-optik teknolojisi, pleksiglastan üretiliyor. Doğrudan pleksiglas yüzeyinde içine oyulmuş çizgiler ve desenler içeriyor. LED ışıklarla aydınlatıldığında, oyuk çizgiler canlı ve dikkat çekici bir görünüm oluşturmuş. Bu teknolojik beceri ve mükemmellik arzusu yeni Renault Austral’ın tasarımının temelini oluşturuyor.

200 hp’ye kadar en yeni nesil E-TECH Hybrid motorlar ve iki benzinli motor. 130 HP 48V Mild Hybrid Advanced.140 HP / 160 HP 12V Mild Hybrid seçeneklerini kullanıyor. Bununla birlikte 4×4 seçeneğinin olması da büyük bir artı olacak.

Son olarak Yepyeni Renault Austral, 2022’nin son çeyreğinden itibaren satışa sunulacak. Bununla birlikte Kadjar modeli tarih olacak.

2022 Renault Austral tanıtıldı.