Güneş enerji panelleri kaç para? En uygun fiyata ne kadar elektrik sağlıyorlar?

2022 Güneş Enerji Panelleri.
2022 Güneş Enerji Panelleri.

Güneş enerji panelleri kaç para? En uygun fiyata ne kadar elektrik sağlıyorlar? 2022 Güneş Enerji Panelleri.

Instagram Hesabımız

Bu konuyu uzun zamandır merak ediyorum ve kendim için araştırırken sizlerle de paylaşmak istedim. Güneş enerji paneli fiyatlarına Doğuş Holding şirketi olan N11 üzerinden baktım.

13 bin 600 TL etiketle satılan bir ürün dikkatimi çekti.

Açıklamalarına baktığım zaman 2400 WATT üretebildiği söylenen sistem ile 8 adet 7 Watt aydınlatma, akıllı telefon sınırsız şarj, 1 adet 102 ekran LED TV, 1 adet notebook sınırsız şarj ve 1 adet orta boy buzdolabını çalıştırabildiğini söylediklerini gördüm. Bu pakette 2 adet 280 Watt solar güneş paneli yer alıyor ve sistem taşınabilir olarak kullanılabiliyor.

Yeni Mercedes Benz C Serisi vergisiz kaç para? İşte yeni C Serisi fiyat listesi!

İkinci baktığım ürünün fiyatıysa 26.330 TL.

Bu sistem aklıma daha fazla yatan bir uygulama oldu. Bu sistemde 4 adet 450 Wattlık monokristal güneş paneli kullanılıyor. Sistem taşınamıyor eviniz için sabit bir alana kuruluyor.

Şirketin açıkladığı bilgilere göre sistem şu şekilde çalışıyor: Örneğin gündüz evde 5 kW’lık bir enerji tüketilmekteyse harcanan bu enerjinin 3 kW olan kısmı güneş enerjisi tarafından karşılanırken, geriye kalan 2 kW kısmı şebekeden kullanılıyor. Bu sistemin günlük ortalama 6 kW gündüz tüketimi olan evler için ideal olduğu söyleniyor. Sistemde bir depolama bulunmuyor.

Ben araştırmaya devam edeceğim. Bir şeyler buldukça paylaşırım. Sanırım montajlı sistemler benim daha çok aklıma yatar.

Bitcoin’de tüm senaryolar 35.000$ üzerinde tutunma için yapılıyor!

GoToTechno Ocak 2022 Sayısını Nerelerden Okurum?

GoToTechno Dergisi’nin Ocak 2022 sayısı çıktı. Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

GoToTechno Dergisi 36. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 36. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. 

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

GoToTechno Dergisi Ocak 2022 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

2022 Güneş Enerji Panelleri.

2022 Güneş Enerji Panelleri.