Elektrikli Citroen C4 modelinin Türkiye’de ne zaman satılacağı açıklandı! Türkiye’de kaç paraya satılır?

2022 Citroen C4 elektrikli.
2022 Citroen C4 elektrikli.

Elektrikli Citroen C4 modelinin Türkiye’de ne zaman satılacağı resmen açıklandı! 2022 Citroen C4 elektrikli.

Instagram Hesabımız

Çevresel kaygılara sunmuş olduğu yenilikçi çözümlerle otomotiv dünyasında fark yaratan Citroen, C4’ün tamamen elektrikli versiyonu olan seçeneği sonbaharda ülkemizde satışa sunmaya hazırlanıyor.

Birincisi Citroen, Ami – 100% electric’in ardından pazarda yerini alacak e-C4 ile elektrikli mobilite hamlesini devam ettirecek. Sonuç olarak marka mobilite dünyasının her alanına değen ve herkesin erişimine uygun ulaşımı sunma hedefini yakalama yolculuğuna hız kesmeden devam edecek. Öte yandan e-C4, 357 km (WLTP döngüsü) menziliyle günlük kullanım dışında uzun yolculukları da desteklerken, 50 kWsa bataryayı 100 kW DC şarj gücüyle birleştiriyor.

Teknik özellikler

Maksimum Güç: 136 hp (100 kW)
Maksimum tork Tork: 260 Nm
Batarya Lityum iyon; Kapasite: 50 kWsa; Menzil: 357 km WLTP
Şarj süresi: 100 kW hızlı şarj istasyonu: 30 dakikada %80 / 10 dakikada 100 km şarj

Wall Box 32 A: 5 saat (isteğe bağlı 11 kW şarj cihazıyla üç faz) ile 7 saat 30 arası (tek faz) arasında. Ev tipi priz: 15 saat (güçlendirilmiş priz) ve 24 saatten uzun (standart priz) arasında.

Elektrikli Citroen C4 Türkiye’de kaç para olur? Fransa fiyatına baktığım zaman giriş paketinin 35.300 Euro olduğunu görüyorum. Bizim buralarda vergisiz fiyatı 550 bin TL civarında olacak. Elbette bu fiyat Fransa’da elektrikli otomobillere uygulanan teşviklerle birlikte. Gücü 85 kW – 120 kW arasında olanlar arasında olduğu için yüzde 25 ÖTV oranına sahip olacak. Vergiler eklendikten sonra 850-900 bin TL gibi bir etiketle satılması mümkün görünüyor.

Otomobillerde ÖTV oranları nasıl? Elektrikli ve Hibrit araçlarda ÖTV nasıl uygulanıyor?

GoToTechno Mayıs 2022 Sayısını Nerelerden Okurum?

Her şeyden önce Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

En önemlisi GoToTechno Dergisi 40. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 40. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Birincisi Google Play ve App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Bununla birlikte Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

İkincisi GoToTechno Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması App Store ve Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

2022 Citroen C4 elektrikli.

2022 Citroen C4 elektrikli.