Teknolojisi artan 2021 Renault Symbol ne zaman satışa sunulacak? Yeni Renault Symbol motor seçenekleri neler?

2021 Renault Symbol.
2021 Renault Symbol.

İşte yeni Renault Symbol. Dacia Logan adıyla tanıtıldı. Ne zaman satışa sunulacak? Yeni Renault Symbol tanıtıldı, Renault Symbol ne zaman geliyor, Renault Symbol ne zaman satılacak, 2021 Renault Symbol, Yeni Renault Symbol.

Instagram Hesabımız

Yeni Symbol artan uzunluğu, akıcı tavan çizgisi ve daha eğimli ön camı ile her zamankinden daha dinamik bir görünüm sağlıyor. Y şeklindeki LED ışık imzası ve yüksek kaliteli tasarımı, Yeni Sandero ile benzerlik taşıyor. Markanın yeni Y şeklindeki LED ışık imzası, modele güçlü bir kimlik kazandırıyor. Yatay bir çizgi, hem öndeki hem de arkadaki iki ışığı birleştirerek LED çizgileriyle otomobili daha dikkat çekici hale getiriyor. Tüm donanım seviyelerinde standart özellik olarak sunulan LED farlar gece görüşünü de artırıyor.
İlk etapta dizel motor araçta bulunmayacak diye konuşuldu. Bunun yerine fabrika çıkışlı LPG’li Renault Symbol modeli ön plana çıkacaktır. Eco-G adıyla LPG’li versiyon 100 beygir güç üreten ve CVT otomatik şanzımanla satışa sunulacak.

Samsung Galaxy M31s fiyatı belli oldu! Samsung Galaxy M31s 200 TL hediye Samsung+ Puan fırsatıyla ön siparişe çıktı!

Tamamen yeni Symbol’ün bagajı B Sedan segmentinin en büyüğü deniyor. 528 litre olan bagaj kapasitesi 18 litre daha fazla. Bunun yanında Yeni Symbol’ün yükleme eşiği de artık daha aşağıda olacak şekilde tasarlanmış.

Yeni Renault Symbol boyutları

Uzunluk 4,396 mm
Genişlik 1,848 mm
Yükseklik 1,501 mm
Yerden yükseklik 135 mm
Bagaj kapasitesi 528 lt

2020 Renault Symbol motor seçenekleri nasıl?

SCe 65 1 litrelik üç silindirli motor ve beş ileri manuel şanzıman.
TCe 90 Turboşarjlı 1 litrelik üç silindir ünite, altı vitesli manuel şanzıman veya CVT otomatik şanzıman.
TCe 100 ECO-G LPG çift yakıtlı turboşarjlı 1 litrelik üç silindirli ünite, altı ileri manuel ile şanzıman.

Renault Symbol ne zaman satılacak? 2021 Renault Symbol.

2021 başında yollara çıkacak. Üretim 2020 sonunda başlayacak. Dacia Logan ismiyle tanıtılan ülkemizde Symbol adıyla satılan Yeni Renault Symbol 2021’in ilk aylarından itibaren satışa sunulacak. 2020 Symbol’un yenilenen bu özellikleriyle Türkiye’de hiç olmadığı kadar iddialı olmasını bekliyorum.

2021 Renault Symbol.