2020 Arteon 218 beygirlik 1.4 TSI hibritle geliyor! Makyajlanan Volkswagen Arteon Avrupa fiyatları açıklandı!

2020 Arteon Hibrit. Yeni Arteon Hibrit. VW Arteon Hibrit.
2020 Arteon Hibrit. Yeni Arteon Hibrit. VW Arteon Hibrit.

Volkswagen Arteon Makyajlandı! VW Arteon Shooting Brake Pastadan Büyük Bir Dilim Alır!  Yeni Volkswagen Arteon Ne Zaman Satılacak, Volkswagen Arteon Ne Zaman Gelecek, Volkswagen Arteon Shooting Brake Tanıtıldı. 2020 Arteon, Yeni Arteon. 2020 Arteon Hibrit. Yeni Arteon Hibrit. VW Arteon Hibrit.

Instagram Hesabımız

Volkswagen’in “Gran Turismo” modeli Arteon, yeni verimli motor seçenekleri, akıllı sürüş ve asistan sistemleri ile güncellendi. Model, kapsamlı bir geliştirme sonrasında yüzde 100 dijital kokpiti “Digital Cockpit Pro” ve tamamen yenilenen iç tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bir ürün serisi, iki model: Yenilenen Volkswagen Arteon, fastback ve stationwagon kasa tipinde yeni Shooting Brake versiyonlarıyla Avrupa’da satışa sunuldu. Volkswagen Arteon İngiltere’de 150 beygir güç üreten 1.5 TSI makineyle 31,965 Sterline satılıyor. 2 litre TDI 200 beygirlik makine ve DSG otomatik şanzımanla başlangıç fiyatı 39,495 Sterlin. Arteon’un Türkiye’de ne zaman satılacağıyla ilgili şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

Yeni Arteon’da, TDI ve TSI motor seçeneklerinin yanı sıra yeni bir motor seçeneği daha bulunuyor. Volkswagen, Arteon’da ilk kez kullandığı ve 218 PS güç üreten plug-in hibrit motorlu eHybrid modeliyle performans ve verimliliği bir arada sunuyor. Yeni Arteon’da 210 km/s hıza kadar sürüş imkanı sağlayan, yarı otonom sürüş asistanı “Travel Assist” sistemi ilk kez kullanılıyor.

İşte teknolojik canavar: Skoda Octavia vRS Plug-in Hibrit! Performansa hibrit katkı!

2020 Volkswagen Arteon Motor Seçenekleri Neler?

Arteon ürün gamında ilk kez kullanılan plug-in hibrit sürüş sistemine sahip Volkswagen Arteon eHybrid, özellikle elektrikli sürüş menziliyle, günlük kullanımda sıfır emisyonla seyahat deneyimini mümkün kılıyor. Elektrikli mobilitenin avantajları Arteon eHybrid’te öne çıkıyor. Plug-in hibrit sürüş sistemi, 50 km’ye kadar olan mesafeleri tamamen elektrik motoru üzerinden kat etmek üzere uyarlanmış. Bu nedenle, bataryada yeteri kadar şarj bulunması halinde, eHybrid modeli her zaman E-Mode’da çalışmaya başlıyor. Arteon eHybid şehir elektriği üzerinden şarj edilebilmesinin yanında kendi içten yanmalı motoruyla da uzun seyahatlerde şarj edilerek, şehir içi trafiğe girildiğinde elektrikli motoru sayesinde sıfır emisyon kullanımı sağlıyor.

140 km/s’nin üzerindeki hızlarda, elektrikli motor, verimli TSI motoru destekliyor. Elektrikli motor ve TSI motor arasında sağlanan etkileşim de hem performansı hem de verimliliği artırıyor. Yeni Arteon eHybrid’teki elektrik enerjisi bir yandan tamamen elektrikli sürüş için kullanılabilirken, diğer yandan performansın artırılması amacıyla da kullanılmış oluyor. Elektrikli çekiş sistemi ek bir takviye birimi şeklinde görev yaparak kendi dinamiğini eHybrid mod’da ortaya çıkarıyor. 1.4 lt TSI motor 156 PS güç üretiyor. Elektrikli motor ise 115 PS güç üretiyor. Bu iki motorun birlikte çalışması sonucunda, 218 PS’lik etkileyici bir sistem gücü elde ediliyor. Gövde altında arka aksın önüne yerleştirilmiş lityum iyon piller elektrik motoruna enerji sağlıyor. Arteon eHybrid’de, Volkswagen’de hibrit otomobillerde kullanılmak üzere geliştirilmiş 6 ileri DSG şanzıman bulunuyor.

Arteon’un diğer motor seçenekleri arasında 3 farklı TSI ve 2 farklı TDI teknolojisi de yer alıyor. 1.5 lt hacminde sadece manuel vites ile sunulacak TSI motor 150 PS güç üretirken, 2.0 lt hacmine sahip TSI motorlar ise 190 PS, 280 PS güç seçenekleri ile sunuluyor. 2.0 lt hacminde sunulacak TDI motorlar ise 150 PS ve 200 PS güç üreten seçeneklere sahip. Tüm motorlarda yüksek verimlilik düzeyleri, düşük emisyonlar ve güçlü tork ön plana çıkıyor.

En çok SUV satan marka olan Peugeot Kasım 2020 sıfır araç kampanyasının detaylarını açıkladı!

2020 Arteon Hibrit. Yeni Arteon Hibrit. VW Arteon Hibrit.