Araba fiyatlarında 2 CEO 2 beklenti var! Toyota CEO’su zam, Peugeot CEO’su matrah düzenlemesi diyor!

0 km araba fiyatları 2022.
0 km araba fiyatları 2022.

Araba fiyatlarında 2 CEO 2 beklenti var! Toyota CEO’su zam, Peugeot CEO’su matrah düzenlemesi diyor! 0 km araba fiyatları 2022.

Instagram Hesabımız

Başkan ve CEO açıkladı! 0 kilometre araba fiyatları artacak! “Ne kadar artar, bu konuda oran vermek güç!”
Otomotiv Distribütörleri Derneği ODD Başkanı ve Toyota Türkiye Pazarlama CEO’su Ali Haydar Bozkurt Bloomberg kanalında katıldığı Otomotiv Meydanı programında otomobil fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.
Ali Haydar Bozkurt (fotoğrafta solda): “Gönlümüzden geçen zam olmaması yönünde. Ama araba fiyatları artacak. Ne kadar artar, bu konuda oran vermek güç. Dünyadaki enflasyonun otomobillere fiyat artışı olarak yansıyacağı görülüyor. Avrupa’da otomobil fiyatlarına 1000 Euro zam gelse bunun bize yansıması vergiler nedeniyle birkaç bin Euro’ya çıkıyor. Fiyat artışlarını bugüne kadar kademeli bir şekilde gördük. Ancak dünyanın hiç yaşamadığı bir süreçten geçmesinin ardından artan fiyatların asıl yansımasını bundan sonraki süreçte göreceğiz. Fiyatlarda ne kadar artış olur konusunda oran vermeyi sevmiyorum. Çok yüksek oranlarda olmamasını temenni ediyoruz” dedi.

Seat Arona Mayıs 2022 fiyat listesi nasıl? Otomatik şanzımanla satışa sunuluyor!

Bunun yanında Dünya Gazetesi’nde yaptığı haberlerle dikkatleri üzerine çeken Aysel Yücel’in yaptığı haberde geçen bilgiler şu şekilde:
“Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte üretimde yaşanan maliyet artışları, otomobil fiyatlarına zam olarak yansıyacak. Yıl sonuna kadar araçların sadece fabrikadan çıkışına yaklaşık %25 zam geleceği belirtiliyor. Zam oranının Türkiye’deki son tüketiciye yansımasının daha fazla olması bekleniyor.”
Sıfır kilometre otomobillerle ilgili fiyat beklentisi bu yönde. Ancak bunun tam tersi bir açıklama olduğunu da hatırlatmam lazım. Peugeot CEO’su İbrahim Anaç otomobillerde yaz aylarıyla birlikte Özel Tüketim Vergisi ÖTV matrah düzenlemesi yapılmasını beklediklerini dile getirmişti. Geçtiğimiz dönemlerdeki gibi bir düzenleme olması durumunda 0 kilometre araçların giriş versiyonlarının ucuzlaması söz konusu olacaktır. Araba bulunurluğu daha iyi olduğu için bu çok işe yarayacaktır.

Skoda Kamiq Mayıs ayında kaç paraya satılıyor? Tüm seçenekler otomatik şanzımanlı!

GoToTechno Mayıs 2022 Sayısını Nerelerden Okurum?

Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

GoToTechno Dergisi 40. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 40. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ve App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Bununla birlikte Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması App Store ve Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

0 km araba fiyatları 2022.

0 km araba fiyatları 2022.